carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

odkurzacz samochodowy
Motoryzacja

Jak wybrać odkurzacz samochodowy?

Mówi się, że samochód to wizytówka właściciela. I nie chodzi tu o model, jakim jeździmy, ale przede wszystkim o to, czy i w jaki sposób o niego dbamy. Utrzymywanie samochodu w czystości wymaga co prawda pewnego poświęcenia i regularności, ale zapewnia zarazem znacznie większy komfort jazdy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. W walce z samochodowymi zanieczyszczeniami z pewnością pomocny okazać się może odkurzacz. Jaki model kupić, aby sprzątanie auta kojarzyło nam się przede wszystkim z przyjemnością?

Odkurzacz na prąd czy na akumulator?

Oferta dostępnych na rynku odkurzaczy samochodowych jest bardzo szeroka. Czym więc kierować się w wyborze? Przede wszystkim warto wiedzieć, że odkurzacze dzielą się na dwie główne kategorie, które wyodrębnione zostały ze względu na źródło zasilania. Modele akumulatorowe to inaczej tak zwane odkurzacze ręczne. Są małe, zgrabne i bardzo wygodne w użyciu. Bez problemu dotrzemy nimi nawet do trudno dostępnych miejsc. Zasilanie na akumulator to jednocześnie zaleta i wada. Plusem niewątpliwie jest brak kabla, który mógłby ograniczać swobodę ruchów. Nie musimy się też martwić o dostępność gniazdka elektrycznego. Wada to z kolei ograniczony czas pracy baterii, który różni się w zależności od mocy akumulatora. Odkurzacz na baterię jest też zazwyczaj dosyć ciężki.

Druga dostępna opcja to odkurzacze na prąd. Tu z kolei wyróżnia się odkurzacze zaprojektowane specjalnie z myślą o autach, czyli takie, które mogą być zasilane z gniazdka samochodowego, albo zwykłe odkurzacze podłączane do standardowego gniazdka elektrycznego. Te drugie sprawdzą się na przykład, kiedy samochód czyścimy w garażu. Odkurzacze na prąd mają przeważnie wyższą moc od tych akumulatorowych. Nie ograniczają też czasu pracy, jak ma to miejsce w przypadku odkurzaczy na baterię, która w każdej chwili może się rozładować. Jeśli planujesz kupić odkurzacz samochodowy, ale brakuje ci odpowiednich środków finansowych, z pomocą przyjść może pożyczka przez internet.

Istotne parametry

Podejmując decyzję o kupnie odkurzacza, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Istotna jest na przykład jego waga. Dobrze, aby odkurzacz samochodowy nie był za ciężki, tak, abyśmy bez większego wysiłku mogli go używać nawet przez dłuższy czas. Przyda się też wytrzymała obudowa, chroniąca przed zarysowaniami i obiciem w czasie intensywnego sprzątania samochodu. W przypadku odkurzaczy na baterię – koniecznie sprawdźmy również czas pracy na w pełni naładowanym akumulatorze.

Inne aspekty, które warto mieć na uwadze to dobry filtr powietrza oraz dostępność różnorodnych końcówek. Znaczącym ułatwieniem może też być odpowiednio duży zbiornik na zanieczyszczenia. Zazwyczaj im lepiej wyposażony odkurzacz, tym wyższa jego cena. W realizacji zakupu wymarzonego modelu pomóc może pożyczka przez internet.

Dodatkowe funkcje

Niektóre odkurzacze samochodowe wyposażone są w bardzo atrakcyjne funkcje dodatkowe – filtr, który wystarczy przemyć, aby był jak nowy albo zdolność zbierania płynów, która może okazać się szczególnie przydatna w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na butach zdarza nam się wnieść do samochodu śnieg lub błoto. Pożyczka przez internet ułatwić może wybór takiego modelu, który w największym stopniu spełni nasze oczekiwania.