carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Kraj używanych aut
Samochody

Kraj używanych aut

Gdzie szukamy używanych samochodów? Przeważnie zaglądamy do ogłoszeń lub też jeździmy po komisach. Raczej niewielu z nas rozgląda się za autami za granicą. Choć i tak powoli to się zmienia, gdyż z roku na rok coraz więcej naszych rodaków sprowadza pojazdy ze Szwajcarii. Przy czym chodzi tutaj o konkretny rodzaj aut. 

Jakie auta sprowadzać ze Szwajcarii?

Oczywiście nie nie mamy na myśli w pełni sprawnych samochodów. Takie pojazdy ze Szwajcarii wciąż są drogie – przynajmniej na naszą kieszeń. W końcu Szwajcaria to kraj ludzi majętnych. Dlatego też interesują nas nieco inne pojazdy. Właściwie z naszego punktu widzenia opłaca się sprowadzić jedynie auta pochodzące z wypadków. Uszkodzone maszyny często trafiają na aukcje organizowane przez firmy ubezpieczeniowe. W jaki sposób stają się ich właścicielami? Otóż nieraz nie opłaca im się finansować naprawy uszkodzonego auta, zamiast tego więc po prostu wypłacają odszkodowanie klientowi, w zamian stając się właścicielami samochodu. Nie zasila on floty przedsiębiorstwa, bo nie jest specjalnie reprezentatywny. Trafia pod młotek. I być może skusi się na niego licytant z Polski. Nie będzie brał bezpośredniego udziału w aukcji, gdyż ta rola przypadnie w udziale pośrednikowi.

Gdzie ich szukać?

Dlatego też zainteresowany pojazdami ze Szwajcarii rodak powinien najpierw wejść na stronę firmy, która zajmuje się pośrednictwem w tego rodzaju aukcjach. Nie brakuje ich na polskim rynku. Następnie internauta loguje się na witrynie, dzięki czemu otrzymuje dostęp do wielu cennych informacji. Wchodząc w specjalną zakładkę poświęconą aukcjom pojazdów, widzi aktualnie licytowane wozy. Przekonuje się, że może wybierać pośród bardzo różnorodnych maszyn – różnią się one historią, marką i rodzajem uszkodzeń (dobrze się zapoznać ze szczegółowym wykazem usterek). Auta opatrzone są fotografiami i opisami sporządzonymi przez rzeczoznawców. W razie zainteresowania jakimś samochodem, użytkownik przystępuje do licytacji. Ma ona charakter wewnętrzny. Oznacza to, że jej zwycięzca otrzymuje możliwość rywalizowania o auta w aukcji zewnętrznej – czyli tej, którą organizuje dana firma ubezpieczeniowa. 

Koszty sprowadzenia auta

Na stronach pośredników zwykle mieszczą się też kalkulatory kosztów, umożliwiające sprawdzenie, jakie dodatkowe opłaty towarzyszą zakupowi auta ze Szwajcarii. Wśród nich trzeba pamiętać choćby o kosztach ponoszonych za transport samochodu osobowego czy dostawczego. Jego wysokość różni się w zależności od tego, skąd wyrusza auta i dokąd ma dotrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.