carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Kilka prostych sposobów na tuning motocykle po nim staną się niesamowitymi pojazdami

Każdy motocyklista bardzo ceni sobie swój motocykl i zawsze chce by był on jak najlepszy. Takim procesem by pojazd był super jest jego tuning motocykle po nim mocniej huczą, szybciej jeżdżą i lepiej wyglądają.

Jak dobrać odpowiednie akcesoria do tuningu motocykla?

Do niedawna o tuningu mówiło i myślało się nie najlepiej. Uważano, że im więcej rzeczy dodaje się do oryginalnego wyglądu motocykla tym bardziej traci on na swoim wyglądzie. Dzisiaj tuning ma nieco inne znaczenie niż kiedyś. Wszelkie jego modyfikacje mają raczej uatrakcyjnić jego wygląd lub poprawić jego osiągi. Przez tuning nie rozumiemy już kiczowatej dekoracji pojazdu tylko możliwość jego ulepszenia.
Znany jest tuning wizualny i tuning mechaniczny. Pierwszy odpowiada za wygląd a drugi za moc danego motocykla. Ważne jest jakie akcesoria dobrać do tuningu. Na rynku jest ich wiele ale znowu zbyt duża ich ilość może nie dać oczekiwanego efektu. W celu poprawienia wyglądu motocykla można wykorzystać folię do zmiany koloru jednośladu, wykorzystać odpowiednie naklejki, przymocować torby podróżne, poprawić rączki pojazdu i zmienić lusterka i kierunkowskazy.
Czasami naklejki i nalepki nie do końca ucieszą właściciela pojazdu i będzie on chciał czegoś więcej. Wtedy doskonale zdadzą egzamin specjalne szyby oraz osłony do chłodnicy.

Tuning mechaniczny motocykla

Tuning wizualny niesie ze sobą tuning mechaniczny motocykla. Te zmiany nie dotyczą nigdy silnika, który ma ryczeć nie wiadomo jak głośno. Najczęściej ograniczają się one do wymiany akcesoryjnego tłumika a raczej jego końcówki. Już po takiej wymianie motor zaczyna wydawać charakterystyczny dźwięk i jest już motorem ztuningowanym. Dodatkowo, niektórzy właściciele motocykli, wymieniają jeszcze klamki sprzęgła, hamulce, filtry powietrza,

Tuning funkcjonalny

Tuningiem funkcjonalnym motocykla nazywamy usprawnienie go w przedmioty bardziej funkcjonalne i przydatne w czasie jazdy. Takimi gadżetami są uchwyty do telefonów, gniazda usb, zapalniczki montowane bezpośrednio w kierownicy. Dodatkowo dobrą role spełniają też podgrzewane manetki, które umilają jazdę wczesną wiosną i zimą.

Wszystkie opisane sposoby tuningu motocykla sprawiają, że nowy motocykl staje się pojazdem spersonalizowanym i nieco zmienia swój wygląd i swoją moc. Takie zabiegi nie kosztują wiele a przyczyniają się znacznie do zmiany charakteru motocykla. Tuning motocykla to nic innego, w dzisiejszych czasach, jak przystosowanie jednośladu do potrzeb jego właściciela. Te zabiegi pomagają stworzyć inny pojazd, taki który będzie pojazdem personalizowanym.