carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Akumulator samochodowy

Twój akumulator samochodowy jest rozładowany. Co zrobić teraz? Na szczęście przedstawiliśmy opcje, które masz, gdy akumulator w samochodzie wymaga naładowania. Omawiamy różne typy ładowarek, jak długo to potrwa w zależności od mocy oraz napięcia i inne przydatne informacje, które określą, jak długo potrwa ładowanie samochodu. bateria.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą być przyczyną niezdolności akumulatora do zapewnienia wystarczającej ilości prądu w samochodzie.

Twój akumulator w samochodzie mógł się już zestarzeć. Po drugie, takie czynniki jak korozja a także niska temperatura, przyczyniają się do zużycia różnych części silnika. Jeśli akumulator jest uszkodzony, ale nadal działa, ładowanie jest możliwe. Ale jeśli metody ładowania nie skutkują, być może będziesz musiał rozważyć pełną wymianę. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego akumulatora samochodowego, możesz sprzedać stary, aby odzyskać trochę pieniędzy.

Różne typy ładowarek

W zależności od typu ładowarki, której używasz do zasilania baterii, okres pełnego naładowania jest bardzo różny. Naładowanie akumulatora samochodowego może zająć od jednej godziny do jednego dnia – wszystko zależy od rodzaju akumulatora, który ma Twój samochód, oraz wybranego trybu ładowania.

Ile czasu ładuje się akumulator?

Czas potrzebny na naładowanie akumulatora samochodowego podczas jazdy zależy od pewnych czynników, takich jak cykl użytkowania samochodu i początkowy czas ładowania.

Cykl użytkowania samochodu

Pierwszym czynnikiem, który przyczynia się do rozładowania akumulatora samochodowego, jest cykl użytkowania samochodu. Jeśli zostawisz samochód nieruchomy i nieużywany przez dłuższy czas, bateria jest bardziej podatna na obumieranie niż w przypadku częstego używania pojazdu. Jeśli przypadkowo zostawisz włączone światła lub włączoną klimatyzację, akumulator rozładuje się.

Najlepszym sposobem ładowania baterii jest praca na biegu jałowym. Jeśli alternator nie jest uszkodzony, praca na biegu jałowym może pomóc samochodowi i częściowo naładować akumulator. Wymagałoby to użycia wielostopniowej ładowarki, w celu naładowania akumulatora do pełnego poziomu.

Jazda po drogach szybkiego ruchu czy autostradach, zazwyczaj pozwala na naładowanie akumulatora w zaledwie 30 minut. Jeśli jedziesz w ruchliwym korku lub po wolniej poruszających się pasach miasta, proces ładowania może zająć do godziny lub dłużej. Staraj się nie używać radia ani innych urządzeń elektronicznych podczas ładowania samochodu w trakcie jazdy o ile to możliwe.