carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Transport samochodów osobowych

Transport samochodów osobowych, to często potrzebna usługa w zmobilizowanym świecie. Niezależnie czy chodzi o przewóz nowego auta czy też wielu aut czy może pojazdu, które na skutek awarii nie może dalej samodzielnie jechać i wymaga transportu do warsztatu, to wszystko sytuacje, w której konieczny jest transport samochodów osobowych.
Chcąc wybrać jak najlepiej, warto zadać sobie kilka pytań przy wyborze odpowiedniej firmy transportowej czy też samego transportu.

Jak miałby się taki transport odbywać?

Może się on odbywać za pomocą lawety, jeżeli chodzi o przewóz pojedynczego auta. Lawet to pojazd, który jest przystosowany do bezpiecznego przewozu aut, nieważne czy nowych czy używanych czy prosto z miejsca wypadku. Samochód na lawecie będzie odpowiednio zabezpieczony pasami, tak by w trakcie jazdy nie powstało ryzyko ześlizgnięcia się przewożonego auta na drogę. Pasy te są mocowane wokół kół samochodu, czasem takie mocowanie przebiega z użyciem dwóch pasów ściskających jedno koło.
Duża uwagę zwraca się również na to by przestrzeń ładunkowa była odpowiednio wyważona, dlatego auta są przeważnie umieszczane na lawecie przodem w stosunku do kabiny kierowcy lawety.

Jeżeli chodzi o przewóz kilku aut, to do tego celu używa się większych aut, jakim są ciężarówki. Są one przystosowane do przewozu nawet kilkunastu aut jednocześnie. Na przestrzeni ładunkowej przewożone auta są zabezpieczane hamulcami, co również ma zabezpieczyć auto przed ryzykiem ześlizgnięcia się. Dzięki takim udogodnieniom ryzyko, że samochód na wyboistej i nierównej drodze spadnie sięga niemal zera, dając gwarancję bezpieczeństwa właścicielowi aut.

Czy transport samochodów osobowych jest łatwo dostępną usługą?

W zasadzie tak, ze względu na częstą konieczność przewożenia aut osobowych innymi pojazdami, firmy specjalizujące się w takich usługach są w wielu miastach na terenie całej Polski. Co więcej, niektóre firmy będą mogły też zaoferować przewóz auta we wskazane miejsce za granicą. Znalezienie firmy zajmującej się transportem aut osobowych i posiadającej odpowiedni sprzęt, nie jest trudne.

Wystarczy poszukać takiego usługodawcy w internecie czy gazetach. Korzystając z usług doświadczonej firmy możemy mieć pewność, że auto dotrze bezpiecznie na wyznaczone miejsce a dodatkowo będzie objęte dedykowanym ubezpieczeniem. Przewóz aut osobowych, nie musi sprawiać wiele problemów, wystarczy znaleźć firmę usługową, która profesjonalnie zajmie się wszystkim, tak by zaoszczędzić zmartwień i formalności właścicielowi samochodu.