carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery cofania?

Z całą pewnością można stwierdzić, że kamera cofania jest bardzo przydatnym urządzeniem podczas prowadzenia samochodu. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele rodzajów tego typu produktów. Kamera cofania jaką wybrać – to pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących tego rodzaju produktów.

Rodzaj matrycy

Takie produkty jak kamery cofania mogą być względem siebie bardzo zróżnicowane. Wśród głównych różnic w tego rodzaju produktach z całą pewnością można wymienić rodzaj matrycy. W kamerach cofania zazwyczaj umieszczony jest jeden z rodzajów matryc: CCD i CMOS. Matryce CCD generują znacznie mniej szumów niż matryce CMOS, dlatego są bardziej polecane. Mają one dużo lepszą jakość obrazu, jednak stosunkowo dłużej się w związku z tym ładują. Warto zwrócić swoją szczególną uwagę na tą kwestię podczas wybierania jak najbardziej odpowiedniego produktu.

Obiektyw

Kamery cofania różnią się również między sobą rodzajem obiektywu oraz jego parametrami. W tego rodzaju urządzeniach warto wybrać przede wszystkim obiektyw szerokokątny, ponieważ jest to najbardziej korzystne rozwiązanie. Dzięki takiemu obiektywowi istnieje możliwość bardzo szerokiego obserwowania tego, co się dzieje za samochodem. Dzięki temu ma się dużo szersze pole do obserwacji niż w przypadku innych obiektywów. Wąskie obiektywy mogą nie obejmować swoim zasięgiem bardzo wielu elementów, wśród których można na przykład wymienić wystające słupki.

Dodatkowe opcje

W obecnych czasach bardzo wiele kamer cofania wyposażona jest w wbudowane diody podczerwieni, które powodują, że obraz jest odpowiednio doświetlony po zmroku. Oprócz tego podczas wyboru tego rodzaju urządzenia warto sprawdzić, czy posiada ono dobry wzmacniacz obrazu, a także moc lampy biegu wstecznego. Są to dość istotne kwestie, które powinny się znajdować w kamerze cofania o wysokich parametrach jakościowych. Dlatego warto na nie zwrócić swoją szczególną uwagę.

Warunki atmosferyczne

Podczas wyboru takiego urządzenia jak kamera cofania powinno się również zwrócić swoją szczególną uwagę na fakt, czy jest ona odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Z całą pewnością jest to bardzo istotna kwestia. Kamera cofania powinna mieć przede wszystkim ochronę przed wodą. Dzięki temu nie ulegnie awarii czy też zniszczeniu podczas opadów śniegu lub deszczu. Warto w dokładny sposób przemyśleć tą kwestię podczas wyboru jak najbardziej odpowiedniego dla siebie urządzenia. Im wyższy wskaźnik IP, tym kamera będzie miała większe zabezpieczenie przed wodą.