carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Gdzie szukać ofert kupna samochodów
Samochody

Gdzie szukać ofert kupna samochodów?

Zakup samochodu to niewątpliwie bardzo poważna sprawa. Tym bardziej że praktycznie nikt z nas nie kupuje samochodu na miesiąc czy dwa, ale co najmniej na kilka lat. Rynek samochodów używanych oferuje niezliczoną ilość pojazdów, dając możliwość swobodnego wyboru. Jednocześnie każde miejsce, gdzie są one dostępne, ma swoje wady i zalety. Dlatego dla każdego z nas miejsce poszukiwań będzie zupełnie inne. Zapoznajmy się więc ze specyfiką każdego z nich.

Komisy samochodowe

Dość popularnym miejscem do poszukiwania wymarzonego pojazdu jest komis samochodowy. Dla wielu ludzi miejsca te nie cieszą się zbyt dobrą sławą ze względu na zarzuty o zawyżanie cen czy przekręcanie liczników. Jednak są to nieliczne przypadki, a kupno samochodu w komisie ma więcej zalet niż wad. Plusem tego miejsca jest duży wybór samochodów, a także możliwość zakupu pojazdu za gotówkę czy kredyt. Dodatkowo w sytuacji niezgodności towaru z umową – wiemy gdzie ewentualnie zgłaszać zażalenia. Minusem jest natomiast wyższa cena pojazdu. Warto przed zakupem sprawdzić renomę komisu samochodowego oraz historię pojazdu, a do zapewnień sprzedawcy podchodzić z rezerwą, a z całą pewnością uda się kupić wymarzony i bezawaryjny samochód.

Giełdy samochodowe

Miejscem częstych poszukiwań samochodów używanych jest giełda. Szczególnie przez starszych kierowców, dla których ważne jest obejrzenie samochodu od razu na żywo. Plusem takich miejsc jest duża liczba oferowanych aut, zarówno nowszych modeli, jak i tych unikatowych i zabytkowych, w jednym miejscu, a minusem może być brak poszukiwanego modelu. Oferta jest bardzo szeroka, jednak warto, uważać na nieuczciwych sprzedawców.

Oferty prywatne samochodów

Osoba prywatna sprzedając samochód, nie ponosi kosztów prowadzenia działalności. Nie musi również sprzedawać pojazdu za najwyższą cenę, zwłaszcza w sytuacji, kiedy wymienia stare auto na nowe. Istnieje wtedy szansa na znaczną obniżkę ceny pojazdu. Bardzo często osoby prywatne mocno dbają o samochody i ich bieżącą naprawę, dlatego nawet 10-letni samochód może jeździć jak nowy.

Bardzo dużo takich aut oferowanych jest na portalach internetowych czy aukcyjnych, gdzie w prosty sposób możemy wyszukać interesujące nas ogłoszenia modeli pojazdów. Następnie wystarczy tylko spisać umowę kupna i sprzedaży oraz zadbać o ubezpieczenie pojazdu, a także zarejestrować samochód w urzędzie i już możemy cieszyć się swoim autem.

Serwisy internetowe

Portale internetowe to świetny wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu i w komfortowych warunkach, często w domowym zaciszu poszukać odpowiedniego ogłoszenia. Samochody sprzedawane za pomocą serwisów internetowych posiadają dokładny opis stanu technicznego pojazdu, a także wiele zdjęć, co pomaga bez wychodzenia z domu przekonać się, czy dany samochód odpowiada naszym oczekiwaniom. Po wpisaniu w wyszukiwarce ogłoszenia motoryzacja mamy do wyboru wiele serwisów, na których możemy znaleźć ogłoszenia o sprzedaży samochodów. Niewątpliwie zaletą takich stron jest celowość w konkretne ogłoszenia. Od razu, możemy przefiltrować interesujące nas modele aut, aby nie błądzić po niewłaściwych ogłoszeniach, tracąc przy tym mnóstwo czasu. To również oferty od sprzedawców prywatnych oraz komisów. Portale internetowe to również doskonałe miejsce dla osób poszukujących pojazdów zabytkowych czy niestandardowych. Po znalezieniu samochodu, który odpowiada naszym wymaganiom i oczekiwaniom można skontaktować się ze sprzedawcą i umówić się na oględziny i zakup pojazdu.

Dostęp do Internetu przeobraził świat w globalne centrum sprzedaży, gdzie możemy nabyć wiele różnych przedmiotów i usług. W dużej mierze dotyczy to również sprzedaży samochodów. Ogrom  ofert motoryzacyjnych znajduje się właśnie na takich internetowych portalach ogłoszeniowych.