carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Wielofunkcyjny dodatek do paliwa
Motoryzacja

Wielofunkcyjny dodatek do paliwa dla każdego

Czy można usprawnić pracę układu paliwowego, ułatwić rozruch silnika i poprawić jego osiągi przy użyciu jednego preparatu? Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, odpowiedź na powyższe pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Trzeba jedynie pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich dodatków do paliwa. 

Problemy z układem paliwowym

Układ paliwowy narażony jest na pojawianie się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Bardzo rzadko mamy do czynienia z zanieczyszczeniami, które trafiają tam z zewnątrz. Przeważnie do ich powstawania przyczyniają się naturalne mechanizmy – z powietrza obecnego w zbiorniku paliwa wytrącają się cząsteczki wody, które w zetknięciu z metalem przyczyniają się do powstawania rdzy. Filtr paliwa zwykle nie są w stanie powstrzymać całości zanieczyszczeń tego typu. Część z nich może przedostać się do wtryskiwaczy, a to prowadzi do zaburzenia ich pracy, a w dalszej konsekwencji do występowania usterek.

Dodatek do paliwa na ratunek

W ten sposób dochodzimy do pierwszego powodu, dla którego zastosowanie znajduje produkt taki jak dodatek do paliwa. Jego zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie całego układu zasilania paliwem. Po jego użyciu dochodzi nie tylko do czyszczenia wtryskiwaczy. Dodatek do paliwa jest w stanie również usunąć nagar z komory spalania, tłoków oraz z zaworów. Usunięcie wszelkich osadów znacząco usprawnia działanie układu zasilania paliwem i zmniejsza ryzyko pojawienia się awarii. 

Dodatek do paliwa

Łatwiejszy rozruch w niskich temperaturach i mniejsze zużycie paliwa

Wyżej wyszczególniona właściwość zapewne jest wystarczającym argumentem na to, aby oprócz dodatków do oleju silnikowego stosować także dodatki do paliwa. Niemniej jednak lista korzyści wynikających z działania tego preparatu jest o wiele dłuższa. Przede wszystkim pozwala on zmniejszyć zużycie paliwa, ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach i stabilizuje pracę silnika. Wobec tego dodatek do paliwa powinien być stosowany zwłaszcza w okresie zimowym, gdy mróz często daje się we znaki kierowcom i ich pojazdom. Dzięki niemu można liczyć na nieco lepsze osiągi silnika oraz na zredukowanie emisji szkodliwych substancji zawartych w spalinach. Dodatek do paliwa sprawia, że układ paliwowy działa bez zakłóceń, a jego żywotność ulega wydłużeniu.

Od silników benzynowych do biopaliw, czyli uniwersalność preparatu

Dodatek do paliwa jest bardzo uniwersalny i jego stosowanie jest możliwe zarówno w silnikach benzynowych, w pojazdach z silnikiem diesla, a nawet w przypadku silników zasilanych biopaliwami. Warto wspomnieć, że stosowanie preparatu poprawiającego jakość paliwa nie wiąże się z negatywnymi skutkami dla filtrów dpf ani katalizatorów. Nie należy zatem obawiać się o kondycję i żywotność filtra cząstek stałych. Dodatek do paliwa sprawdza się w nowych silnikach oraz w starszych konstrukcjach. Co więcej, preparat ten można stosować także przy tankowaniu innych urządzeń, również przemysłowych czy rolniczych. Warto jednak wcześniej zasięgnąć opinii producenta w tej sprawie.