carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jakiego quada kupić by w pełni wykorzystywać jego zalety?

Decydując się na quad trzeba odpowiedzieć sobie, najpierw, na kilka podstawowych pytań. Gdzie będziemy tego quada używać, po jakim terenie na nim jeździć, czy będzie to dla nas sprzęt potrzebny do pracy czy tylko sprzęt rekreacyjny? Od poszczególnych odpowiedzi zależy jaki quad powinniśmy sobie kupić.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Quad to pojazd przeznaczony dla osób dorosłych i najczęściej do pracy. Wykorzystywany jest w wojsku, rolnictwie czy w pracy w lesie. Jednak coraz więcej osób kupuje ten pojazd dla siebie do celów rozrywkowych i rekreacyjnych. Quady przeznaczone do sportu i rekreacji mają większą pojemność silnika i większą moc, są zwrotne i szybkie i wybitnie nie poleca się ich osobom początkującym. Natomiast quady wykorzystywane do pracy w lesie czy w gospodarstwie rolnym mają możliwość zaczepienia do nich dodatkowych, przydatnych, akcesoriów. Dodać też należy, że tego typu quady są wolniejsze i nie mają żadnego sportowego zacięcia.

Jakie są rodzaje quadów?

Na rynku oferowanych jest kilka podstawowych rodzajów quadów. Mamy więc taki, który przeznaczony jest do wybitnej jazdy po głębokim błocie, quad jednoosobowy lub dwuosobowy, klasyczny, do pracy i do sportu ekstremalnego oraz propozycje dla dzieci i młodzieży o znacznie niższych parametrach.
Jest więc z czego wybierać i teraz każdy powinien sobie odpowiedzieć jaki model będzie dla niego odpowiedni, gdzie będzie pojazd wykorzystywany i kto będzie na nim jeździł. Quady to pojazdy bardzo przydatne i pożyteczne dojadą wszędzie tam gdzie dojazd jest znacznie utrudniony. Wybranie odpowiedniego dla siebie czterokołowca oznacza odpowiedni dobór go do swoich potrzeb. Niektóre osoby tak bardzo łapią bakcyla jazdy na quadzie, że bardzo szybko przesiadają się z egzemplarza rekreacyjnego na sportowy, taki o dużej mocy. Quady kupuje się też dzieciom i nastolatkom, ale są to pojazdy słabszej mocy a jazda tych najmłodszych przebiegać powinna pod kontrolą dorosłych.
Jakiego quada kupić? Na to pytanie odpowiedź jest jedna, tylko i wyłącznie quada odpowiadającego swoim potrzebom i możliwościom. Oczywiście też quada, na który nas będzie stać. Są to bowiem pojazdy, niezbyt tanie.

Quad da się tuningować

Posiadając odpowiedniego dla siebie quada można go z powodzeniem tuningować. W tym przypadku najczęściej pojazdowi dodaje się mocy i poprawia jego moment obrotowy. Pamiętać jednak należy, że przy nowych quadach lepiej nic nie kombinować ponieważ mogą one stracić gwarancję. Różnego rodzaju przeróbki można robić dopiero w okresie pogwarancyjnym.