carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Charakterystyka działania stacji demontażu pojazdów

Stacja demontażu pojazdów jest jednym z miejsc, w które można oddać swój stary samochód. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w wielu przypadkach, ponieważ można się go w skuteczny sposób pozbyć. W tym miejscu można oddać praktycznie każdy samochód, dlatego jest to kwestia, którą należy przemyśleć. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wymagania prawne

Stacja demontażu pojazdów powinna mieć przede wszystkim wszelkie niezbędne uprawnienia, które są potrzebne do prowadzenia tego typu działalności. Oprócz tego powinna znajdować się również w odpowiedniej lokalizacji. Działka, na której będzie się znajdowała tego rodzaju działalność powinna być zaklasyfikowana jako teren przemysłowy lub usługowo-przemysłowy w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Działalność tego rodzaju może w pewien sposób wpływać na środowisko naturalne, dlatego powinno się zachować wszelkie niezbędne normy podczas jej zakładania.

Demontaż pojazdu

Stacja demontażu pojazdów zajmuje się przede wszystkim demontażem różnego rodzaju pojazdów, które do niej trafiają. Samochody, które są przekazywane w to miejsce przede wszystkim zostają rozbierane na części. Oprócz tego czyści się w nich klimatyzację, usuwa poduszki powietrzne, a także pozbywa się paliwa oraz wszystkich innych płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo krok po kroku usuwane są wszystkie elementy z pojazdu, zaczynając od tych najłatwiej dostępnych. Jest to dość skomplikowany proces.

Elementy pojazdu

Po wyjęciu wszystkich elementów z pojazdu są one w odpowiedni sposób segregowane, a następnie przekazywane licencjonowanym odbiorcom. Dzięki temu można je w łatwy oraz szybki sposób zutylizować, bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Niektóre elementy pojazdów są również recyklingowane. Wśród nich można na przykład wymienić opony. Oprócz tego bardzo często zdarza się tak, że części wyjęte z pojazdów są sprzedawane jako używane i z powodzeniem można je wykorzystać w innych samochodach.

Zalety stacji demontażu pojazdów

Stacja demontażu pojazdów to z całą pewnością miejsce, którego działalność posiada szereg zalet. Przede wszystkim skupowane są tam wszystkie rodzaje pojazdów, co sprawia, że właściciel w bardzo łatwy sposób może się ich pozbyć. Oprócz tego pojazdy zazwyczaj są skupowane za gotówkę, a stacja oferuje bezpłatny transport tego rodzaju samochodów. Dlatego warto skorzystać z usług stacji demontażu pojazdów, jeśli posiada się jakiś pojazd na zbyciu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób, więc można z niego skorzystać.