carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Oklejanie samochodów

Ludzie personalizowali swoje samochody tak długo, jak one istniały – a jednym z najnowszych, a także najciekawszych sposobów jest oklejanie samochodów. Jeśli już myślisz o tym, jak zmieni się Twój pojazd, gdy zobaczysz go w zupełnie nowym kolorze, musisz zrozumieć ile taki zabieg może kosztować – i czy cena jest tego warta.

Oklejanie aut ma kilka wyraźnych zalet w porównaniu z przemalowywaniem pojazdu, a także kilka wad, które warto wziąć pod uwagę. Oto, co musisz wiedzieć o oklejaniu samochodu.

Folia samochodowa składa się z kilku ogromnych naklejek, które są nakładane na każdy panel samochodu – maskę, drzwi, błotniki, dach, pokrywę bagażnika i osłony zderzaków. Żaden z oryginalnych kolorów Twojego pojazdu nie będzie widoczny na zewnątrz. W tym sensie folia działa jak malowanie.

Prawidłowo nałożona i odpowiednio konserwowana folia nie uszkodzi ani nie zmieni lakieru samochodu, a nawet może go chronić. Można go również dostosować. Podobnie jak farba, są różne kolory oraz błyszczące i matowe wykończenia. Dostępne są również chromowane i metaliczne opcje kolorystyczne. Ale ponieważ okłady są projektowane przy użyciu programu komputerowego, możesz również wybierać spośród pozornie nieskończonej liczby grafik i projektów, aby nadać swojemu samochodowi wyjątkowy styl.

Oklejenia nie tylko oferują szerszy wachlarz możliwości niż farba, ale można je szybko i łatwo usunąć – w zasadzie wystarczy je zdjąć – i pozwalają one na naniesienie grafiki lub unikalnych kolorów i kombinacji farb, które inaczej mogłyby być trudne do stworzenia. Dla firm, które chcą umieścić reklamy lub logo firmy na samochodzie, folia jest łatwym sposobem na to i można ją zdjąć, gdy chcesz wymienić pojazd. Folia jest szczególnie sprytna, jeśli wynajmujesz samochód, ponieważ leasing często wiąże się z ograniczeniami i wysokimi opłatami za wszelkie zmiany stanu magazynowego, w którym otrzymałeś samochód.

Zanim samochód będzie można okleić, powierzchnia lakieru musi być tak czysta i gładka, jak to tylko możliwe. Proces może trwać kilka dni i na ogół rozpoczyna się od dokładnego mycia i dopracowania szczegółów, a nawet może obejmować pranie mechaniczne.

Gdy samochód jest czysty, sklep może usunąć osłony zderzaka, reflektory i tylne światła, aby owinąć winylową osłonę wokół krawędzi i szczelin samochodu. Folię można również nakładać bez usuwania tych paneli, ale może to skutkować lepszą aplikacją, jeśli warsztat potrzebuje dodatkowego czasu na usunięcie tych elementów w celu obejścia trudnych obszarów.

Ile kosztuje oklejenie auta?

W zależności od wykonawcy, cały proces oklejania samochodu nie powinien przekroczyć kwoty pięciu tysięcy złotych, lecz zazwyczaj koszt wynosił będzie trzy do czterech tysięcy.