carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów na wyjazd zagraniczny ciekawą alternatywą dla zmotoryzowanych podróżników

Nie masz własnego samochodu, a marzysz o dalekiej podróży? Autobus, samolot czy pociąg nie dowiozą Cię bezpośrednio na miejsce? Lubisz mieć poczucie niezależności podczas urlopu?
Wypożyczalnia samochodów na wyjazd zagraniczny to idealne rozwiązanie da Ciebie! Nie wahaj się, sprawdź oferty już dziś, a jutro będziesz planować wakacyjny wyjazd dla siebie i swojej rodziny bez ograniczeń.

Plusy wynajmu samochodu na wyjazd

Samochód podczas wakacji gwarantuje wygodę oraz mobilność. To także bezpieczeństwo i niezwykły komfort. Mając go pod ręką nie musisz martwić się o godziny wyjazdu i powrotu, bowiem zasady ustalasz sam. Auto to także niewątpliwe ułatwienie podróżując z dziećmi na pokładzie. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest rozmiar bagażnika. Czy to nie wspaniałe?

Niezbędne dokumenty umożliwiające wynajem auta

Zazwyczaj by bezproblemowo wynająć samochód wystarczą trzy rzeczy. Należą do nich: ważny dokument tożsamości, karta kredytowa oraz prawo jazdy obowiązujące na terenie kraju wynajmu.
Czasami to jednak nie wszystko. Wspomniane wyżej dokumenty stanowią obowiązkowy wymóg w świetle prawa, ale każda wypożyczalnia ma też dodatkowo ustalony regulamin, który stanowi jej zabezpieczenie.
Wypożyczając auto możesz spotkać się z ograniczeniami związanymi z wiekiem oraz doświadczeniem kierowcy. Minimalny wiek waha się pomiędzy 20 a 21 rokiem życia, z kolei maksymalny nie powinien przekraczać 70. Roczne doświadczenie za kółkiem to z reguły standard.
Wiele wypożyczalni nie godzi się na uiszczenie opłaty za pośrednictwem karty płatniczej bądź debetowej. Warto więc mieć przy sobie wspomnianą kartę kredytową. Większość firm świadczących podobne usługi na całym świecie zabezpiecza się dodatkowo kaucją zwrotną. Często blokowana jest ona bezpośrednio na koncie klienta do momentu wygaśnięcia podpisanej umowy.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem podróży?

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów umożliwiają wyjazd ich sprzętem poza granice danego kraju. Z tego względu tak ważne jest by wszystko dobrze sprawdzić, a formalności dopiąć na ostatni guzik.
Po pierwsze konieczne jest uzyskanie pisemnej zgody od wynajmującego. Wyjazd zagraniczny wiąże się z dodatkowymi opłatami gwarancyjnymi. Ponadto warto w tym miejscu nadmienić, że AC nie obowiązuje poza Unią Europejską, dlatego do państw leżących poza jej obrębem nierzadko wyjazd wypożyczonym środkiem transportu jest niemożliwy. Naruszenie umowy poprzez przekroczenie granic takich krajów wiąże się z dużymi karami pieniężnymi.