carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak powinna być wykonana zmiana koloru felg?

Należy mieć świadomość, że w niektórych przypadkach zmiana jednego małego szczegółu może sprawić, że kierowca będzie wyróżniał się na drodze. Świetnym przykładem może być zmiana koloru felg. Nie wszyscy kierowcy jednak wiedzą, na jaką barwę się zdecydować.

Od czego zacząć wybieranie felg?

Warto wiedzieć, że właściwe dobranie felg do samochodu jest zdecydowanie ważniejsze niż mogłoby się wydawać. W pierwszej kolejności jest sprawdzenie czy dany model będzie odpowiednio pasował do auta. Do bardzo istotnych specyfikacji należy zaliczyć rozstaw śrub, szerokość felg czy średnice otworu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dobranie opon do felg nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Godny uwagi jest fakt, że tylko i wyłącznie właściwie dopasowane felgi będą właściwie spełniały swoją rolę.

Jaki kolor felg do czerwonego auta?

Warto wiedzieć, że kolory bardzo mocno kontrastujące zdecydowanej większości osób będą kojarzyły się z tuningiem. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie kierowcy posiadający samochody modyfikowane podejmują decyzję o wyborze odcieni zdecydowanie różniących się od podstawowego lakieru pojazdu. W wspomnianym przypadku połączenie czerwonej karoserii z pomarańczowymi felgami nie powinno nikogo zaskoczyć.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wymienione połączenie nie jest dostępne tylko i wyłącznie dla pasjonatów jazdy polegającej na rywalizacji. Takie modele są bowiem bardzo łatwo dostępne także dla codziennych kierowców.

Jaki kolor felg do szarego auta?

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość kierowców, którzy kupują kolorowe felgi preferują stonowane odcienie. Korzystniej będą bowiem komponowały się z większością dostępnych lakierów samochodowych. Nie jest jednak rekomendowane stawianie na odcień felg, który będzie zbliżony do dominującego koloru. Elementy mogą bowiem się zlewać. W ten sposób nie będą prezentowały się tak okazale.

Elegancja zawsze w modzie

Warto wiedzieć, że wachlarz kolorów dostępnych na rynku jest obecnie ogromny, ale cały czas ewoluuje. Należy jednak mieć świadomość, że cały czas zdecydowanie największą popularnością cieszą się klasyczne barwy. Godny uwagi jest fakt, że nie tylko nigdy nie wychodzą z mody, ale również przeważnie będą prezentowały się świetnie praktycznie na każdym samochodzie.

Kierowca podejmując decyzję o wyborze srebrnych czy grafitowych felg może zdecydować się zawsze na znacznie bardziej zindywidualizowany charakter modelu. Obecnie na rynku dostępne są bowiem warianty jaśniejsze i ciemniejsze. Można również bez większego problemu zaopatrzyć się w chromowane czy matowe.