carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

zabudowa busa
Motoryzacja

Zabudowa busa – kiedy warto się nią zainteresować?

Świadcząc usługi budowlane, przeprowadzkowe, przewozu ładunku, itp., trzeba mieć odpowiedni samochód. Przeważnie wybiera się auta dostawcze, ze względu na ich pakowność oraz możliwość adaptacji przestrzeni załadunkowej. Oto dlaczego zabudowa busa może okazać się przydatna.

Zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej w samochodzie

Ciągłe załadowywanie i rozładowywanie samochodu może prowadzić do powstawania uszkodzeń, które mogą okazać się drogie w naprawie. Uchronić przed tym może zabudowa busa. Odpowiednio wykonana i pokrywająca podłogę, nadkola, boki, dach i ścianę grodziową zabudowa, wpływa znacząco na zabezpieczenie tzw. paki.

Najprostsza zabudowa może być wykonana nawet z płyty OSB. Profesjonalne firmy zajmujące się zabudową busów, wykorzystują do tego specjalne płyty, które oprócz funkcjonalności, są także elementem ozdobnym.

Zabudowa busa a śliska podłoga

Problemem firm, które zajmują się m.in. przewożeniem ładunków za pomocą aut dostawczych może okazać się śliska podłoga w przestrzeni ładunkowej. To sprawia, że przy nagłym i mocnym hamowaniu, znajdujący się na pace ładunek, może nagle przemieścić się i uszkodzić, zderzając z innymi elementami tam się znajdującymi, lub ścianami.

Można jednak wykorzystać w zabudowie płytę antypoślizgową, która zmniejszy ryzyko nagłego przemieszczenia się ładunku. Oczywiście jego “mobilność” zależy także od zabezpieczenia ładunku przez samego przewożącego.

Zwiększenie funkcjonalności dzięki zabudowie

Niektórzy kojarzą zabudowę tylko z zabezpieczeniem wnętrza pojazdu. Jednak zabudowa może także zwiększać funkcjonalność przestrzeni ładunkowej. Oznacza to, że mogę zostać zmontowane np. listwy ułatwiające organizację lub zabezpieczenie ładunku, ale także można stworzyć np. mobilny warsztat.  Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy świadczą swoje usługi poprzez przyjazd do klienta i wykonanie jej w domu klienta. Wtedy wystarczy zejść do auta, by np. naprawić wybrany element lub pobrać niezbędne narzędzia i części.

Jak widać zabudowa busa może być nie tylko zabezpieczeniem przestrzeni ładunkowej w aucie dostawczym, ale również pozwala na zwiększenie jej możliwości, co może przekładać się na możliwości świadczonych usług na rzecz klientów.

Szeroką ofertę zabudów można znaleźć w DD Zabudowy we Wrocławiu.