carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

kamper
Samochody

Czy warto kupić kampera?

Podróżowanie kamperem to wyjątkowe przeżycie i to niezależnie od tego, czy ktoś często jeździ na wakacje, czy też robi to jedynie sporadycznie. Możliwość przenocowania w prawie każdym miejscu, bezproblemowy dostęp do ekwipunku, jedzenia oraz łazienki, a przede wszystkim szansa na spędzenie czasu z bliskimi sprawiają, że coraz więcej osób wybiera wakacje w kamperze.

  1. Dlaczego warto podróżować w kamperze?
  2. Wynajęcie kampera na wakacje
  3. Zakup własnego kampera

Zanim jednak będzie można wyruszyć z rodziną lub przyjaciółmi w podróż, trzeba wybrać jedną z dwóch popularnych opcji. Pierwszą jest zakup kampera, a drugą skorzystanie z wypożyczalni. Sprawdź, które rozwiązanie wybrać i gdzie szukać najlepszych ofert.

Dlaczego warto podróżować w kamperze?

Podróż kamperem na pewno będzie niezapomniana i to zarówno dla kierowcy, jak i pozostałych pasażerów. Jest to obecnie jedyny sposób na to, aby poczuć prawdziwą niezależność i spędzić urlop na własnych warunkach. Kamper sprawdzi się zarówno podczas wyjazdu za granicę, jak i podróży po Polsce. Pozwala uniknąć konieczności szukania punktu z jedzeniem, toalety oraz noclegu, co czasami bywa bardzo uciążliwe. Dodatkowo kampera można za każdym razem postawić w innym miejscu i tym samym cieszy się różnymi widokami. Przykładowo jednego dnia można się obudzić przy jeziorze i zjeść śniadanie w pobliżu wody, a następnego pojechać do bardziej zalesionego miejsca. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowe pojazdy oferują doskonałe warunki. Tym samym standard porządnego kampera będzie wyższy niż niejednego hotelu.

Wynajęcie kampera na wakacje

Część osób rezygnuje z zakupu auta na własność i zamiast tego korzysta z usług wypożyczalni. Chociaż obecnie bez problemu można znaleźć kampera i wynająć go na kilka lub kilkanaście dni, nie zawsze jest to opłacalne. Wysokie ceny i konieczność opłacenia dodatkowych ubezpieczeń sprawiają, że trudno jest trafić na naprawdę atrakcyjną ofertę. Warto więc pomyśleć o zakupie własnego pojazdu, który umożliwi rodzinie wspólne podróżowanie. Ceny takich pojazdów są na tyle zróżnicowane, że osoby szukające taniego kampera będą mogły znaleźć coś w cenach zaczynających się od pięćdziesięciu tysięcy. Można oczywiście skupić się na kamperach z wyższej półki, a wówczas cena może sięgać nawet 600 lub 700 tysięcy złotych. 

Zakup własnego kampera

Analizując zalety i wady zakupu kampera, warto pomyśleć o tym, że będzie można z niego korzystać każdego roku i w dowolnym momencie. Jeżeli pojazd będzie stał nieużywany, można pomyśleć o wynajęciu go. Własny kamper pozwala stworzyć miejsce, które będzie komfortowe dla wszystkich podróżujących. W przypadku wynajętego auta jest to trudne, zwłaszcza jeżeli trzeba się przez cały czas martwić o to, aby niczego nie uszkodzić. Jeszcze kilka lat temu ceny kamperów były wysokie, przez co nie każdy mógł nabyć tego typu pojazd do podróżowania z rodziną i przyjaciółmi. Obecnie używane kampery można kupić już za 50-60 tysięcy złotych. Chociaż nie będzie to pojazd z najwyższej półki, to jednocześnie umożliwi przeżycie niezapomnianych chwil, a to jest najważniejsze. Wybierając kampera, warto pamiętać, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Można poszukać opinii innych użytkowników, sprawdzić renomę marki oraz opis wyposażenia. Największy wybór kamperów można znaleźć w internecie, zwłaszcza że popularny serwis z ogłoszeniami nowych i używanych kamperów jest ciągle aktualizowany. Przy takich zakupach warto umówić się na spotkanie ze sprzedającym i dokładnie sprawdzić auto.