carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

warsztat
Mechanika

W co warto się wyposażyć, będąc właścicielem warsztatu samochodowego?

 

Samochód to urządzenie niezbędne do komfortowego funkcjonowania w ciągu dnia. Obecnie tylko dzięki autom można dostać się niemal w każde miejsce na świecie. Nowoczesne modele są nie tylko duże i szybkie, ale i niezwykle wygodne – ich wnętrze jest wyciszone, aby hałas w czasie jazdy nie przeszkadzał pasażerom, posiadają także dotykowe ekrany, dobre głośniki czy wyprofilowane fotele. Aby zadbać o samochód należy wyposażyć się w dodatkowe narzędzia, które pozwolą dokonywać w nim niezbędnych napraw i poprawek.

  1.     Czym jest klucz pneumatyczny udarowy?
  2.     Czy sprężarka do opon to zakup godny polecenia?
  3.     Czy siłowniki do klap samochodowych mogą być przydatne?

Przyjrzyjmy się zatem produktom, które mogą przydać się w każdym warsztacie samochodowym.

Czym jest klucz pneumatyczny udarowy?

Klucz udarowy do kół pozwala na wygodne przykręcanie tych części samochodu. Istnieje kilka rodzajów tego sprzętu, różniących się wydajnością i sposobem dostarczania energii. Zatem klucze udarowe  dzielą się na pneumatyczne oraz elektryczne. Klucz pneumatyczny udarowy to niewielkie urządzenie, z wyglądu przypominające wiertarkę. Służy ono między innymi do przykręcania kół samochodowych, ale nie tylko. Ważne jest, aby pamiętać, że pneumatyczny klucz udarowywymaga zasilania kompresorem – nie da się podłączyć go do gniazdka. W profesjonalnych warsztatach tego rodzaju narzędzie jest najwygodniejszym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem.

Czy sprężarka do opon to zakup godny polecenia?

Bezpieczeństwo w czasie jazdy to wartość najwyższa. Zależy od niej życie nie tylko właściciela samochodu czy kierowcy, ale też pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w narzędzia, pozwalające o bezpieczeństwo zadbać. Jednym z nich jest kompresor do pompowaniakół samochodowych. Sprężarka do pompowania kół pozwala na zadbanie o odpowiednie ciśnienie w oponach. Jest ono istotne, ponieważ znacznie wpływa na sposób jazdy samochodu. Ponadto, kompresor do pompowania kół jest urządzeniem przenośnym i pozwalającym na wygodne zwiększenie ciśnienia do wymaganej wartości. Widać zatem jasno, że kompresor do kół  to narzędzie nie tylko przydatne, ale i potrzebne.

Czy siłowniki do klap samochodowych mogą być przydatne?

Wiele osób nawet nie wie, że posiada w swoim samochodzie siłownik klapy tylnej. Niestety, siłownik bagażnika jest elementem, któremu zdarza się zepsuć. Na szczęście wymiana tej części jest bardzo prosta. Z tego powodu warto zaopatrzyć swój warsztat w popularne siłowniki do klapy bagażnika, który pozwolą na zastąpienie uszkodzonego elementu. A do czego służy siłownik bagażnika? Jego zadaniem jest uniemożliwienie opadania klapy tylnej. Jest on zatem wyznacznikiem komfortu użytkowania bagażnika. Siłownik gazowy klapy bagażnika to wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

Klucz udarowy do przemysłu moto
siłownik do tylnej klapy
klucze udarowe przemysłowe, warsztatowe
pneumatyczny klucz udarowy do koła

kompresor do pompowania w warsztacie
siłowniki bagażnikowe klapy