carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Sedan czy kombi
Samochody

Sedan czy kombi. Co wybrać?

Sedan i kombi to rodzaje nadwozia, które wiążą się ze sporym lub rodzinnym samochodem mieszczącym wygodnie do 6 osób i sporą liczbę bagaży. Każde z nich wyróżnia się inną linią, która powoduje dodatkową funkcjonalność. Czasem wybór nadwozia jest dokonywany automatycznie, ponieważ do gustu przypada konkretny model auta i jego walory wizualne. Bywa też tak, że osoby nie mogą zdecydować się na to, która z opcji (sedan, czy też kombi) będzie w stanie efektywniej spełnić oczekiwania przyszłego właściciela. Jakie są zalety wyboru kombi i sedan?

Sedan i kombi – zalety

Wybór nadwozia auta to wbrew pozorom zadanie, które wymaga sporej wiedzy technicznej. Zarówno nadwozie kombi, jak i sedan kojarzy się głównie ze sporym, rodzinnym samochodem. Nadwozie sedan i kombi wyróżnia się całkowicie inną linią, która ma duży wpływ na dodatkową funkcjonalność samochodu.

Sedan charakteryzuje się trójbryłowym nadwoziem. Samochody tego typu wyróżniają się  wyraźnym oddzieleniem przedziału bagażowego od przedziału silnikowego. To propozycja dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na klasykę i elegancję nadwozia. Trzeba także wiedzieć, że rodzaje nadwozia sedan można podzielić na trzy podstawowe typy. Pierwszy z nich stanowi sedan 2 – drzwiowy charakteryzujący się zamkniętym typem nadwozia. Ten rodzaj ma od 4 do 6 miejsc siedzących. Warto także wiedzieć, że w tych modelach szyby opuszczają się jedynie w drzwiach po stronie kierowcy i pasażera obok. Drugi rodzaj to sedan 4 – drzwiowy składający się ze sporego zamkniętego nadwozia. Oferuje on 4 – 5 wygodnych  miejsc siedzących, a okna po bokach oddzielone są specjalnymi słupkami. Ostatnim typem jest sedan hardtop charakteryzujący się twardym i sztywnym dachem. Nadwozie tego rodzaju wyróżnia brak słupków między bocznymi oknami. Ważną cechą jest to, że szyby w drzwiach opuszczają się całkowicie.

Kombi wyróżnia się natomiast wydłużonym nadwoziem, które zaprojektowano z myślą o transporcie większej ilości bagaży. Elementem, który zasługuje na uwagę jest także stała wysokość kabiny –  aż do samego końca samochodu. W każdym z boków można znaleźć trzy szyby. Obecnie znaczna większość nadwozi kombi posiada specyficzne relingi dachowe, które pozwalają na skorzystanie z box – ów dachowych albo bagażników na rowery i narty.

Dlaczego wybór nadwozia samochodu jest tak ważny?

Nadwozie jest częścią pojazdu, która decyduje o wyglądzie auta. Zarówno kombi, jak i sedan wyróżnia się wieloma zaletami dla właścicieli. Wybór należy dopasować do indywidualnych oczekiwań i potrzeb kierowców w stosunku do samochodu. Sedan i kombi mają dużą powierzchnię załadunkową i wygodne, przestronne wnętrze kabiny pasażerskiej. Rodziny z gromadką dzieci i dużą ilością bagaży powinny zdecydować się wybór kombi, który w takim przypadku będzie najwygodniejszą i najbardziej praktyczną opcją. Osoby, które poszukują klasyki i ponadczasowego auta mieszczącego bagaże na weekend za miastem mogą natomiast spokojnie decydować się na nadwozie sedan.

Jak mówi pracownik Auto Centrum Golemo oferującego sprzedaż samochodów sedan i kombiWybierając rodzaj nadwozia, należy brać pod uwagę wiele czynników. Wyboru należy dokonać we własnym zakresie i wziąć pod uwagę m.in. tryb życia, rodzaj aktywności, wielkość miejscowości, w której się mieszka i warunki, z jakimi się spotyka. Nie należy zapominać także o wielkości rodziny i jej potrzebach.

Decydując się na zakup samochodu typu sedan lub kombi, należy wybierać jedynie sprawdzonych dealerów oferujących taką ofertę. Samochody najwyższej jakości, a także doświadczona kadra pracowników, którzy pomogą w wyborze, to gwarancja udanej transakcji.