carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Samochód
Samochody

Samochód z salonu czy z komisu – gdzie lepiej kupić?

Pomimo wielu ofert i możliwości, kupno samochodu nie jest wcale prostą sprawą. Kierowcy stają przed wyborem auta z salonu, komisu lub od osoby prywatnej i zastanawiają się, która opcja będzie najkorzystniejsza. Warto bliżej przyjrzeć się warunkom, jakie stawiają dealerzy oraz komisy i wybrać najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb opcję.

Samochód z salonu – jakie są korzyści?

Kupno auta z salonu, nie oznacza, że musi być ono całkiem nowe. Dealerzy sprzedają również samochody używane, w bardzo dobrym stanie. Często zdarza się, że właściciel auta chce wymienić je na nowszy model, dlatego zostawia swój dotychczasowy samochód w rozliczeniu. Do zalet kupna używanego auta w salonie producenta, możemy zaliczyć m.in.: niskie przebiegi, dopasowana wersja wykończenia do potrzeb użytkownika, w przypadku samochodów Toyota, części najwyższej jakości, gwarancja zawarta w cenie pojazdu lub opcji, a także bezpieczeństwo zakupu. Ponadto kupując używane auto z salonu, dostajesz profesjonalne doradztwo, dzięki któremu wybierzesz samochód „szyty na miarę”. W takim salonie nie ma możliwości jakichkolwiek przekrętów czy oszustwa, wszystko jest dokładnie przedłożone i nic nie zostaje ukryte przed kupującym.

Samochód z komisu – co warto wiedzieć?

Wybór samochodu zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb kierowcy. Starsze niż 10 lat auta znajdziesz w komisach na placach. Specjalnie zorganizowane miejsca oferują szeroki wybór używanych aut w dobrej cenie. Warto jednak pamiętać, że można łatwo podjąć złą decyzję, a do takiego komisu trzeba się udać z osobą doświadczoną. Jeśli jednak szukasz nieco nowszego modelu o niskim przebiegu, wtedy najlepszym rozwiązaniem będą komisy przy salonach producentów. Ceny będą wyższe, niż w popularnym komisie, ale jakość obsługi, doradztwo i fachowe podejście do klienta jest tego warte. W komisie znajdują się również modele aut, w których usterki zostały naprawione, ale wszystkie komponenty takie jak np. części Toyota, są najwyższej jakości.

Zobacz również części samochodowe innych marek: https://aparts.pl/czesci/vw,1-00121.aspx