carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Opony Bridgestone
Motoryzacja

Opony Bridgestone – rodzaje i cechy

Któż nie słyszał o oponach, produkowanych przez japońską markę Bridgestone. Stosuje się je w samochodach osobowych klasy średniej, a także klasy premium oraz mocnych SUV-ach i kompaktowych miejskich crossoverach. Firma produkuje opony według najnowszych technologii, wykorzystując wysokiej jakości surowce na bazie włókien gumowych i dodatków polimerowych. Bez względu na model, bieżniki opracowuje się na drodze symulacji komputerowej. Ma to zapewnić równowagę ciśnienia oraz stabilność bez względu na nawierzchnię. Opony Bridgestone występują w klasach: autostrada, wysoka prędkość, błoto, uniwersalny.

Zalety opon Bridgestone

Warto tu wspomnieć, że japońska firma Bridgestone działa na rynku już od wielu lat i w tym czasie zdążyli opracować markowe opony o znacznie ulepszonych parametrach technicznych. Jakie więc zalety posiadają opony Bridgestone? Marka produkuje przede wszystkim opony sezonowe. Zaliczają się do nich modele letnie, zimowe oraz uniwersalne. Ważne jest także to, że firma tworzy opony w różnych rozmiarach, przy czym wzmocnione strefy barkowe i rama, mają zapewnić równomierne ścieranie oraz dużą odporność na niskie i wysokie temperatury.

Etapy produkcji opon Bridgestone

Przede wszystkim Bridgestone do produkcji gumy używa kauczuku naturalnego. Mieszanka gumowa zawiera również żywicę, sadzę przemysłową, oleje oraz aktywatory wulkanizacji. Podczas tego etapu produkcji odbywa się równolegle produkcja pierścieni koralików, kordów tekstylnych i metalowych. Ponadto dochodzi jednocześnie do produkcji bieżnika, warstwy dociskowej oraz ścian bocznych. W ten oto sposób surowy produkt przechodzi do następnego etapu produkcji. Tym etapem jest napełnienie opony powietrzem, a następnie przetwarzanie jej w specjalnym piecu pod wysokim ciśnieniem.

Ostatnim etapem jest kontrola jakości. Każdy model opon Bridgestone musi przejść obowiązkową analizę wizualną, ocenę składu mieszanki gumowej, a także testy na wyspecjalizowanych stanowiskach. Wszelkie błędy są eliminowane i na rynek trafiają już tylko produkty cechujące się najwyższą jakością, które spełniają odpowiednie normy.

Rodzaje opon Bridgestone?

– Droga lub lato to modele przeznaczone do użytkowania w temperaturach powyżej 5 stopni Celsjusza
– Zima to modele przeznaczone do jazdy po śliskiej i zaśnieżonej nawierzchni. Wadą ich jest słabsza dynamika.
– Cały sezon to modele, które ustępują przyczepnością oponom sezonowym
– Uniwersalne
– Specjalne opony stosowane w warunkach terenowych.