carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

OC dla sportowego samochodu
Samochody

OC dla sportowego samochodu – co musisz wiedzieć?

OC dla sportowego samochodu – co musisz wiedzieć? Jeśli masz sportowy samochód, koniecznie sprawdź, co dokładnie wpływa na wysokość ubezpieczenia OC! Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

  1. OC dla sportowego samochodu
  2. Ile kosztuje OC sportowego samochodu?
  3. Co wpływa na OC samochodu sportowego?

Wpływ na wysokość ubezpieczenia OC ma wiele czynników. Nie tylko ważny jest wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, co przekłada się między innymi na doświadczenie kierowcy czy miejsce zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe często zwracają uwagę również na markę pojazdu. Okazuje się, że OC samochodu sportowego może być dużo większe, niż auta z dużo mniejszą pojemnością silnika. Ile kosztuje OC sportowego samochodu?

OC dla sportowego samochodu

Zanim zdecydujesz się na samochód sportowy, koniecznie sprawdź, jakie ubezpieczenie OC będziesz musiał płacić. Niewątpliwie OC dla pojazdów sportowych – których pojemność silnika jest znacznie większa, niż aut niesportowych – będzie dużo wyższe, niż oczekujesz. Dlatego przed zakupem samochodu sportowego należy zastanowić się, czy w ogóle możemy pozwolić sobie na tak wysokie koszty związane z jego utrzymaniem.

Zatem ubezpieczenie Lamborghini będzie zdecydowanie większe niż na przykład OC pojazdów marki Renault. Ceny mogą wahać się w zależności od modelu, jaki wybierzesz. W przypadku Lamborghini najdrożej płacą zwykle właściciele pojazdów Gallardo oraz Murcielago.

Dlaczego OC dla samochodu sportowego jest wysokie? Wpływ na ostateczną kwotę mają między innymi parametry techniczne, dzięki którym kierowca jest w stanie rozwinąć dużą prędkość w bardzo krótkim czasie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe biorą pod uwagę także maksymalną prędkość, jaką dany pojazd może osiągnąć. A jak wiadomo im wyższa prędkość, tym równie wyższa siła uderzenia, co przekłada się na większe straty. Tak samo wygląda rzecz ze wszystkimi samochodami sportowymi, niezależnie od marki.

Ile kosztuje OC sportowego samochodu?

Ceny OC mogą różnić się i zwykle dobierane są indywidualnie do kierowcy. Dlaczego? Ponieważ pod uwagę bierze się nie tylko markę samochodu, jego przebieg oraz rok produkcji, ale także wiek kierowcy, miejsce zamieszkania czy informacje o posiadaniu dzieci. W takiej sytuacji warto skorzystać z kalkulatora OC, w którym wystarczy wypełnić wszystkie dane, by otrzymać listę najkorzystniejszych aktualnie ofert.

Jeśli interesuje Cię zakup samochodu sportowego, koniecznie w pierwszej kolejności sprawdź, ile kosztuje OC pojazdów tego rodzaju. Marzy Ci się auto marki Ferrari? Weź pod uwagę, że ostateczna kwota OC będzie stosunkowo wysoka. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla pojazdów wspomnianej marki? Odpowiedź znajdziesz na stronie http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-ferrari-ile-kosztuje/ – zapraszamy do szybkiej lektury już teraz!

Co wpływa na OC samochodu sportowego?

Na OC samochodu sportowego wpływają te same czynniki, co na ubezpieczenie każdego innego pojazdu. Polisa OC na auto z silnikiem o większej pojemności będzie znacznie droższa niż w przypadku miejskich, małych samochodów. Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko biorą pod uwagę wiek i wartość pojazdu oraz jego przebieg. Nawet modyfikacje samochodu – tak zwany tuning – może zwiększyć ostateczną kwotę ubezpieczenia. Szczególnie te elementy, których zadaniem jest zwiększenie mocy auta. W takim przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe od razu przydzielają właściciela do grupy kierowców ryzykownych.

Oprócz faktu, że mamy do czynienia z samochodem sportowym, na wysokość ubezpieczenia OC wpływa doświadczenie kierowcy. Ważny jest jego wiek oraz to, jak długo posiada prawo jazdy. Nierzadko młodzi kierowcy płacą za ubezpieczenie znacznie więcej niż starsi i tym samym bardziej doświadczeni.

Okazuje się, że wpływ na wysokość składki może mieć także stan cywilny. Oferty zwykle dla osób będących w związku małżeńskich nierzadko są nieco niższe. Podobnie rzecz wygląda w przypadku posiadania dzieci. Towarzystwa Ubezpieczeniowe uważają, że kierowcy, który mają dzieci, są zwykle ostrożniejsi na drogach. W takim przypadku w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych możesz otrzymać tańsze ubezpieczenie OC.

Na niższą polisę OC mogą liczyć także kierowcy, którzy mają dobrą i bezszkodową historię ubezpieczenia pojazdu. Często za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymuje się około 10% zniżki. Więcej informacji na temat czynników, które mogą wpłynąć na wysokość składki OC, znajdziesz oczywiście na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego, którego oferta Cię interesuje.