carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

mercedes klasy
Samochody

Mercedes klasy – co trzeba o nich wiedzieć?

Mercedes jak powszechnie wiadomo jest jedną z najpopularniejszych luksusowych marek samochodów. Firma produkuje piękne auta nie tylko dla najbogatszych, ale również dla średnio zamożnych kierowców. W szerokiej i różnorodnej ofercie można znaleźć setki aut, które podzielić można na różne typy i klasy. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą nieco bliżej poznać Mercedes klasy.

Czym wyróżniają się klasy A, B i C

Mercedes klasy A to nic innego jak auto klasy kompaktowej. Mowa tutaj oczywiście o klasie aut miejskich, które mają oznaczenie W 176. Warto wspomnieć również o tym, że w 2012 roku wystartowała produkcja trzeciej generacji aut tej serii. Klasa B jest bez wątpienia jedną z najmniej popularnych serii samochodów marki Mercedes. Produkcja aut klasy B wystartowała w 2005 roku. W chwili obecnej produkowane są modele W246, które konstrukcyjnie zbliżone są do klasy A. Jeżeli chodzi o klasę C to jest to oczywiście najpopularniejsza i najbardziej dostępna seria samochodów. W chwili obecnej produkowane są samochody z 4 generacji oznaczone W205. Typowa klasa średnia wyróżnia się komfortowymi limuzynami, które nie osiągają zbyt dużych rozmiarów.

Mercedes klasy CLA i CLS

Klasa CLA to tak naprawdę unowocześniona wersja modeli z klasy C. Samochody z tej serii konstrukcyjnie zbliżone są do coupe. Pierwsze modele z kategorii CLA pojawiły się na rynku motoryzacyjnym w 2013 roku. Obecnie firma Mercedes produkuje samochody z oznaczeniem C117. Opisywany model jest tak naprawdę rozwinięciem samochodu klasy A w wersji sedan. CLS jest z kolei wyższa klasą średnią, która wyróżnia się nadwoziem o typowo sportowym wyglądzie. W chwili obecnej produkowane są modele C218.

Czym charakteryzuje się klasa E i G?

Klasa E zbierają pozytywne opinie nie tylko wśród zagorzałych miłośników motoryzacji. Jest to klasa średnio wyższa, która produkowana jest od 1984 roku. Do dnia dzisiejszego udało się wyprodukować aż 5 różnych generacji. Najnowszą wersją są modele W213. Klasa G to z kolei terenowa wersja Mercedesa, która bez problemu poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Pierwsze modele z klasy G pojawiły się w 1979 roku. Obecnie można kupić czwartą generację oznaczoną W463.

Maybach

Maybach przez wielu specjalistów z branży motoryzacji nazywany jest Mercedes-Maybach. Są to bardzo luksusowe auta, które produkuje się wyłącznie na specjalne zamówienie. Auta zaprojektowane są w taki sposób, aby pasażerowie podróżujący z tyłu czuli się bardzo wyjątkowo. Maybach jest bez wątpienia najdroższą klasą w ofercie.

Klasa GLA, GLC i GLE

Klasa GLA najprościej rzecz mówiąc to pierwsze modele Mercedesa, które oparte są na charakterystycznym nadwoziu crossover. Modele tej klasy oznaczone są X156. Klasa GLC wyróżnia się z kolei zdecydowanie bardziej sportowym charakterem. Auta z tej serii do złudzenia przypominają coupe zamknięte w znacznie większej konstrukcji. W chwili obecnej produkowane są samochody z oznaczeniem C253. Klasa GLE to masywne auta o sportowej konstrukcji, które wyglądem zbliżone są do modeli z klasy GLC. Najnowsze modele to GLE Coupe.