carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

wynajem samochodu
Samochody

Jaki okres jest najlepszy na wynajem samochodu?

Wynajem samochodu to dziś usługa nie tylko dla bogatych, więc nie powinno dziwić, że stale zyskuje na popularności. Na skorzystanie z niej decydują się zarówno przedsiębiorcy, wybierając ją zamiast leasingu czy zakupu samochodów na kredyt, jak i klienci prywatni, którzy nie mają własnego auta lub potrzebują na pewien czas pojazdu o określonej charakterystyce. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem samochodu?

Naprawa własnego auta

Utrata możliwości korzystania z własnego samochodu to zazwyczaj spory problem. Jeśli Twój pojazd został uszkodzony z winy innego kierowcy, przysługuje ci prawo do wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Nie ma znaczenia, czy wykorzystujesz auto, aby dojeżdżać do pracy, by odwozić dzieci do szkoły albo w jeszcze innym celu – pojazd zastępczy przysługuje Ci w każdym przypadku, w którym nie masz możliwości skorzystania z innego samochodu, na przykład członka rodziny. Pamiętaj jednak, że samochód zastępczy nie może być wyższej klasy niż Twój pojazd. W przeciwnym wypadku nie otrzymasz pełnego zwrotu kosztów, a jedynie do wysokości, w jakiej zmieściłoby się wynajęcie auta tej samej klasy. Na krótkoterminowy wynajem samochodu możesz zdecydować się również w przypadku uszkodzenia auta z Twojej winy, choć wtedy konieczne będzie oczywiście uiszczenie pełnej kwoty za usługę.

Wizyta w obcym mieście

Jedziesz w podróż służbową do innego miasta? A może planujesz kilkudniowe zwiedzanie? W obu przypadkach przyda Ci się samochód. Własne auto zapewnia niezależność, której nie jest w stanie zagwarantować komunikacja miejska. Wynajem będzie też z pewnością znacznie tańszy niż korzystanie z usług taksówkarskich. W wielu wypożyczalniach możesz skorzystać z możliwości podstawienia pojazdu w wybrane miejsce: na lotnisko, dworzec lub w dowolny inny punkt na terenie miasta. Jedną z nich jest wypożyczalnia samochodów ABACUS CAR RENTAL, która posiada oddziały we wszystkich największych miastach Polski. Dzięki temu jest w stanie szybko podstawić wybrane auto na obszarze każdej większej aglomeracji. Oferuje też wynajem nawigacji, dzięki czemu na pewno nie zgubisz się w nowym dla siebie miejscu.

Wakacyjny wyjazd

Własny środek transportu na wakacjach zapewnia niezależność od komunikacji miejskiej – możesz udać się, gdzie tylko zechcesz, nie musząc martwić się o rozkład jazdy. Jeśli na co dzień nie korzystasz z samochodu, Twoje auto jest małe i nie nadaje się na dłuższą podróż albo z innego powodu nie chcesz lub nie możesz go użyć, zdecyduj się na wynajem odpowiedniego pojazdu. W wypożyczalni znajdziesz przestronne samochody wyposażone w pojemne bagażniki, które bez problemu pomieszczą kilka osób zabierających pokaźne bagaże. Jeśli zamierzasz wyruszyć na wakacje w naprawdę dużym gronie, świetnym wyborem będzie wynajem 7-osobowego vana lub 9-osobowego minibusa. Do kierowania takimi pojazdami wystarczające jest prawo jazdy kategorii B.