carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

marka auta
Samochody

Jaka jest najpopularniejsza marka auta na literę i?

Marek aut samochodowych jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też nawet najwięksi miłośnicy motoryzacji mogą się pogubić. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi markami samochodów na i.

Infiniti

Infiniti to bez wątpienia najpopularniejsza marka samochodu na i. Mowa tutaj oczywiście o japońskiej marce luksusowych samochodów, które w całości należą do koncernu Nissana. Marka auta Infiniti po raz pierwszy na rynku motoryzacyjnym pojawiła się w 1985 roku i do dnia dzisiejszego cieszy się dużym zainteresowaniem. Infiniti jest tak naprawdę odpowiedzią marki Nissan na Acury, czyli na luksusowe samochody marki Hondy. Najpopularniejszymi modelami opisywanej marki jest Infiniti QX56, Infiniti QX70 oraz Infiniti M.

Intrall

Intrall to nic innego jak International Truck Alliance. Brytyjsko-rosyjska firma motoryzacyjna zadebiutowała w 2003 roku. To właśnie w tym okresie przejęta została fabryka Daewoo w Lublinie, dzięki czemu powstała nowa spółka Intrall Polska, która skupiała się na produkcji Lublina i Honkera. W polskiej armii bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalna wersja Honkera czyli niezawodne Skorpion-y. Warto wspomnieć także o tym, że w 2006 firma nabyła pełne prawa do produkowania czeskich ciężarówek Praga.

Isuzu

Isuzu to kolejna japońska firma motoryzacyjna, która funkcjonuje od 1916 roku. Pierwsze pojazdy o nazwie Isuzu pojawiły się dopiero w 1934 roku. Dzięki wieloletniej współpracy z General Motors w 1971 powstały Pick-up oparte na bazie Chevroleta LUV. Najpopularniejszy model marki wypuszczony został na rynek w 1983 roku. Mowa tutaj oczywiście o aucie Trooper. Firma Isuzu zasłynęła na rynku motoryzacyjnym, dzięki współpracy z Subaru. W Tychach powstała spółka Isuzu Motors Polska, która specjalizowała się w produkcji silników Diesla montowanych między innymi w Oplu Corsie albo Hondzie Civic. W dzisiejszych czasach pod okiem marki Isuzu powstają jedynie pick-up’y i auta ciężarowe/terenowe.

Innocenti

Innocenti to włoska marka auta, która założona została w 1933 roku. Firma założona przez Ferdinando Innocenti’ego w pierwszej kolejności skupiła się na produkcji skuterów Lambretta. W 1959 roku dzięki porozumieniu z British Motor powstały modele Innocenti A40, które bardzo mocno oparte były konstrukcyjnie na bazie Austina A40. Warto wspomnieć także o tym, że to właśnie włoska firma produkowała popularnego Austina Mini. Włoska firma zakończyła produkcję w 1977 roku.

Iveco

Iveco jest jedną z najpopularniejszych włoskich marek, które zasłynęły z produkcji samochodów dostawczych, autobusów i ciężarówek. Najpopularniejszym autem był Daily na bazie którego powstał model Turbo. Godne uwagi są także modele Turbostar, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem na europejskim rynku motoryzacyjnym. Firma Iveco przez wiele lat współpracowała z Renault, dzięki czemu powstała marka Irisbus (następca autobusów Ikarus). Na rynku europejskim dużym zainteresowaniem cieszyły się również modele EuroCargo, które zdobyły wiele nagród branżowych na całym świecie.