carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

używane auto z salonu
Samochody

Czy warto zainwestować w używane auto z salonu?

Sporo osób rozglądających się za używanym samochodem decyduje się na zakup od prywatnych sprzedawców. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale wiąże się też z dużym ryzykiem trafienia na egzemplarz w niezbyt dobrym stanie technicznym. Warto więc rozważyć kupno używanego pojazdu w salonie.

Używany samochód z salonu – dlaczego to się opłaca?

Jak podkreślają klienci salonu Autoplaza, na zakup używanego samochodu w takim właśnie miejscu warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim nabywca ma pewność, że auto zostało dokładnie sprawdzone – zarówno, jeśli chodzi o jego stan techniczny, jak i stan prawny. Kupiec ma jasność co do pochodzenia pojazdu i nie ryzykuje zaopatrzenia się w egzemplarz z wadami technicznymi czy innymi nieprawidłowościami, które ujawnią się dopiero po pewnym czasie. Używane samochody z salonu są co prawda droższe niż auta od prywatnych osób, ale znacznie mniejsze jest prawdopodobieństwo trafienia na przysłowiowego kota w worku, który narazi nowego właściciela na szereg dodatkowych wydatków.

Używany samochód z salonu – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na nabycie używanego auta z salonu, trzeba mieć na względzie parę istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zapoznać się z dokumentacją zawierającą informacje na temat pochodzenia pojazdu oraz jego historii serwisowej. Najbardziej kalkuluje się celować w bezwypadkowe egzemplarze, których wygląd zewnętrzny oraz stan wnętrza nie wzbudzają żadnych wątpliwości. Dużym atutem salonów jest to, że sprzedają samochody popularnych marek takich jak np. Ford, do których łatwo dokupić części – oryginalne lub zamienniki.

Używany samochód z salonu – najlepiej z gwarancją!

Renomowane salony na sprzedawane przez siebie używane auta udzielają specjalnej gwarancji. Należy pamiętać, że nie ma ona niczego wspólnego z gwarancją producenta. Wspomniana umowa gwarancyjna obejmuje różnego rodzaju usterki i zazwyczaj jest udzielana na pół roku – wszystko oczywiście zależy w tym momencie od sprzedawcy, dlatego trzeba sprawdzić warunki gwarancji oferowanej przez dany salon.