carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Suzuki Vitara Hybrid
Samochody

Suzuki Vitara Hybrid – w sam raz dla rodziny

Czy samochód rodzinny musi być ogromny, paliwożerny i niewygodny w ruchu miejskim? To mit, z którym zrywa najnowsza generacja Suzuki Vitara. Legendarny model zachował swoje DNA, dzięki czemu nadal bardzo dobrze radzi sobie w trudniejszych warunkach terenowych i jednocześnie zapewnia wysoki komfort w mieście i na autostradzie. Pomieści całą rodzinę, sporo bagaży i przy tym nie nadwyręży portfela kierowcy na stacji benzynowej. Przyjrzyjmy się bliżej wersji Suzuki Vitara Hybrid.

Efektowny i funkcjonalny SUV

Suzuki Vitara Hybrid jest jednym z najładniej narysowanych SUV-ów w swojej klasie. Słowo „ładne” może zaskoczyć fanów tej marki, którzy pamiętają poprzednie generacje Vitary i Grand Vitary, charakteryzujące się dość oszczędną stylistyką, natomiast nie zapominajmy, że dziś samochody tego segmentu bardzo rzadko są wykorzystywane w ciężkim terenie – głównie pełnią funkcję aut miejskich i rodzinnych.

Obecna generacja Suzuki Vitary na pewno może się podobać. Linia nadwozia jest bardzo dynamiczna, auto można zamówić w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, uwagę zwracają światła LED i zwarta konstrukcja nadwozia. Vitara jest samochodem dość kompaktowym, co docenimy przede wszystkim w zatłoczonym mieście. Jednocześnie trzeba pochwalić konstruktorów Suzuki za zadbanie o to, aby kierowca i pasażerowie mieli do swojej dyspozycji bardzo dużo miejsca.

Wnętrze jest przestronne (szczególnie zaskakuje pod tym względem tylna kanapa, na której bez problemu zamontujemy nawet trzy foteliki), natomiast bagażnik o pojemności 375 litrów pomieści rodzinne bagaże na wakacyjny wyjazd. Zawsze też można zwiększyć przestrzeń bagażową montując box dachowy – dzięki zintegrowanym relingom mamy szeroki wybór bagażników bazowych.

Dynamiczny napęd hybrydowy

Suzuki Vitara Hybrid jest napędzana silnikiem benzynowym 1.4 BOOSTERJET. To doskonale znana jednostka, stosowana także w innych modelach japońskiego producenta, w tym w Suzuki Swift Sport Hybrid. Charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką, cichą pracą, elastycznością oraz niskim apetytem na paliwo. Uniwersalność tego silnika sprawia, że auto równie dobrze radzi sobie w mieście, jak i na autostradzie.

Suzuki zastosowało w tej wersji układ mild hybrid, czyli tzw. „miękkiej hybrydy”. Na czym to dokładnie polega? Nie jest to klasyczna hybryda, ponieważ nie mamy tutaj silnika elektrycznego zdolnego do samodzielnego napędzania pojazdu. Jednostkę benzynową wspiera natomiast 48-woltowy starter/generator ISG 10kW, który podnosi moment obrotowy aż o 50 Nm wtedy, gdy jest taka potrzeba – na przykład przy przyspieszaniu czy dynamicznym ruszaniu. Efekt można porównać do działania turbosprężarki. Układ hybrydowy uzupełniają akumulator litowo-jonowy 48V oraz przetwornica z 48V na 12V.

Suzuki Vitara Hybrid jest samochodem, z którym warto się zapoznać bliżej. Masz taką możliwość podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer marki – MM Cars w Katowicach. Duża dostępność aut gwarantuje zarezerwowanie dla siebie samochodu w dogodnym terminie.