carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

wypożyczenie samochodu
Lifestyle

Na jak długo można wypożyczyć samochód w razie awarii własnego auta?

Niespodziewana awaria lub uszkodzenie samochodu może wyjątkowo nieprzyjemnie utrudnić życie. Jeśli jest on niezbędny do codziennego funkcjonowania, warto zainteresować się możliwością wypożyczenia samochodu zastępczego na okres naprawy. Dzięki temu bez trudu można jeździć do pracy oraz na zakupy.

Na czym polega wynajęcie samochodu?

Wynajęcie auta na okres naprawy własnego samochodu to prosta umowa zawarta z wypożyczalnią. W zależności od warunków samochód może być tej samej klasy co posiadane auto, ale nie jest to konieczne. Dodatkowo wiele wypożyczalni umożliwia nieograniczoną ilość kilometrów do przejechania. To najwygodniejsza opcja, zwłaszcza dla osób, które na co dzień jeżdżą dość sporo.

Stała opłata za wynajem może być uzależniona zarówno od długości, jak i klasy samochodu.

Kto może wypożyczyć samochód?

Wypożyczenie samochodu jest usługą dostępną dla wszystkich kierowców. Kluczową kwestią jest posiadanie ważnego prawa jazdy i ukończenie 18 lat.

Niemniej jednak w wielu umowach zawieranych podczas wypożyczania samochodu można dostrzec dodatkowe ograniczenia.

W większości przypadków obejmują one sposób eksploatacji samochodu, na przykład limity kilometrów lub zakaz wyjazdu poza granice kraju.

W niektórych sytuacjach ograniczenia te bezpośrednio dotykają kierowców chcących wynająć samochód.

Jakie dokumenty są niezbędne do wynajęcia samochodu?

W większości przypadków do wynajęcia samochodu konieczne jest okazanie jedynie ważnego prawa jazdy oraz dowodu osobistego.

W zależności od formy wypożyczenia, długości oraz okoliczności wynajmu, niekiedy konieczne jest podanie karty kredytowej. Dzięki temu firma sama pobierze odpowiednią ilość środków na początku lub po zakończeniu wynajmu,

W ofercie Best-Rent znajduje się szereg nowoczesnych, komfortowych samochodów na wynajem.

Czy trzeba mieć ukończone 25 lat, aby wynająć samochód?

Wynajem samochodu jest legalny po okazaniu ważnego prawa jazdy przez osoby pełnoletnie. Tym samym teoretycznie każdy kierowca mający ukończone 18 lat może bez problemu wypożyczyć dowolny samochód.

Wiele firm jednak stosuje dodatkowe ograniczenia, mające przede wszystkim zabezpieczyć ich interes. Najczęściej zasady te wykluczają bardzo młodych kierowców mających prawo jazdy od krótkiego czasu. W takich sytuacjach wypożyczyć samochód mogą osoby po ukończeniu np. 25 lat lub kierowcy, którzy egzamin na prawo jazdy zdali kilka lat wcześniej.

Warto mieć także na uwadze, że prawo jazdy uzyskane poza granicami kraju lub Unii Europejskiej nie zawsze upoważnia do wynajmu.