carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

koszula
Mężczyzna

Jak wybrać idealną koszulę?

Koszula jest obecnie jednym z obowiązkowych elementów w każdej męskiej garderobie, co wynika z jej uniwersalności i różnorodności fasonów. Jak wybrać idealną koszulę męską? Czym kierować się przy jej wyborze?

Koszula w męskiej garderobie

Koszule męskie są w dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych typów odzieży. Koszule to ubrania znane ze swojego uniwersalnego charakteru. Koszulę można założyć praktycznie na każdą okazję i dopasować do różnorodnych rodzajów spodni, kurtek czy marynarek. Skąd pochodzą koszule? Za pierwowzór współczesnej koszuli uznaje się tuniki noszone przez przedstawicieli koczowniczych plemion zamieszkujących Azję Środkową, które zostały następnie przejęte kolejno przez Sumerów, Babilończyków, Semitów i Egipcjan. Na przestrzeni lat fasony koszul ulegały stopniowej ewolucji, która była uzależniona od panujących ówcześnie trendów. Współczesna koszula odznacza się przede wszystkim prostym krojem oraz różnorodnością kolorów i wzorów materiałów, z których jest produkowana. Wiele rodzajów koszul można znaleźć w takich miejscach jak np. sklep internetowy z odzieżą

Koszula a typ sylwetki

Koszula męska, podobnie jak wszystkie inne części garderoby, powinna być dopasowana do budowy ciała mężczyzny. Dobrze dobrany krój koszuli pozwala na zatuszowanie mankamentów figury oraz jednoczesne podkreślenie jej walorów. Wyróżnia się cztery typy męskich sylwetek, do których należą:

  • jabłko,
  • ołówek,
  • gruszka,
  • trójkąt.

Panowie jabłka cechują się nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, masywnymi nogami i rękami, a także średnim wzrostem. Koszula jabłka powinna być luźna i raczej noszona na zewnątrz spodni, aby mogła ukryć wystający brzuch. W tym przypadku zaleca się koszule w jednolitym i stonowanym kolorze.

Mężczyźni w typie ołówka odznaczają się wysokim wzrostem i szczupłą budową, więc powinni unikać niepotrzebnego wydłużania i wysmuklania sylwetki np. poprzez pionowe pasy czy zbyt obcisłe ubrania. Najlepsze dla pana ołówka będą koszule w jasnych kolorach oraz te w duże, poziome wzory.

Panowie, których figura przypomina gruszkę, posiadają zbyt duży brzuch, który jest jedynym mankamentem ich sylwetki. Przy takiej budowie ciała koszula męska powinna maskować brzuch oraz podkreślać inne atuty, takie jak np. kształtne ramiona. Doskonałym rozwiązaniem dla pana gruszki jest błękitna koszula z subtelnym wzorem oraz gładka, jednolita koszula.

Mężczyźni w typie trójkąta mogą pozwolić sobie na wiele fasonów koszul, jednak nie mogą one być zbyt luźne ani zbyt szerokie. W doborze koszuli do rodzaju sylwetki pomoże nam np. sklep internetowy z odzieżą

Koszula a okoliczność

Dokonując wyboru koszuli, należy wziąć pod uwagę, w jakich okolicznościach ma być ona noszona. Jeśli wybieramy się na wesele, komunię lub inne ważne wydarzenia rodzinne, należy wybrać koszulę oficjalną, wzbogacając ją o eleganckie dodatki takie jak krawat czy mucha. Istotne jest, aby koszula, która ma być zakładana pod garnitur czy zdobiona krawatem, posiadała długi rękaw. Na wesele zdecydowanie nieodpowiednie będą koszule w kratkę czy inny wyrazisty deseń. Tego typu ubrania lepiej pozostawić na luźne wyjścia, takie jak np. spotkania z przyjaciółmi czy wizyta w kinie.

Zaleca się, aby na ważne wydarzenia wymagające oficjalnego stroju wybierać koszule w jasnych kolorach, choć niekoniecznie białe. Białe koszule męskie, szczególnie w zestawieniu z ciemnym garniturem, tworzą nudny i niemodny wizerunek. Niemniej biała koszula w połączeniu z ciemnogranatowym garniturem stanowi świetny zestaw na egzamin maturalny z uwagi na tradycyjność takiego kompletu.

Częstym elementem męskiej garderoby są jeansy, które są idealne do pracy, na zakupy czy na spotkania z przyjaciółmi. Jeansy świetnie komponują się z bawełnianymi i lnianymi koszulami w kratę, tworząc nieoficjalną i bardzo komfortową stylizację. Celem znalezienia koszuli właściwej do danej okoliczności warto zapoznać się z ofertą przedstawioną przez sklep internetowy z odzieżą,w którym każdy z panów znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.