carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

honda
Samochody

Honda – niezawodność, tradycja i jakość

Samochody marki Honda cieszą się niezwykłą popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jakość, tradycja i niezawodność to czynniki, dzięki którym te japońskie auta zyskały tak wielu fanów. Samochody marki Honda charakteryzują się również doskonałą sterownością oraz niskim spalaniem. Każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją z pewnością kojarzy takie kultowe modele jak Accord czy Civic, które od lat triumfują w rankingach niezawodności. Warto również wspomnieć o sportowej stronie Hondy – auta tej marki brały czynny udział w Formule 1, a najwięksi fani motoryzacji na pewno będą znać takie sportowe modele jak Honda RA272 czy Honda HSV-010 GT.

Niezawodne silniki Hondy

Honda znana jest ze świetnej jakości, trwałych i efektywnych silników benzynowych, chociaż diesel także wypada całkiem nieźle na tle innych marek. Zarówno małe silniki serii L, jak i te większe, typoszereg K i R uznawane są przez mechaników za dobry wybór przy kupnie autka. Co zatem wyróżnia silniki Hondy? Jednym z głównych czynników jest podejście konstrukcyjne – inżynierowie tej marki długo opierali się na modzie downsizing i nie stosowali przy tym żadnych wspomagaczy ani środków dopingujących. Japońska mentalność oraz dostęp do nowej technologii także odgrywają dużą rolę. 

Świetne recenzje zbiera nawet pierwszy turbodiesel Hondy 2.2 i-CTDi, który uznawany jest za najlepszy z nowoczesnych turbodiesli wyprodukowanych w ciągu ostatnich lat. Równie dobre opinie zbiera nowszy diesel Hondy 1.6 i-DTEC. Silniki te odznaczają się na współczesnym runku zarówno efektywnością, jak i trwałością. 

Honda przy produkcji silników wykorzystuje również technologię Earth Dreams, dzięki czemu silniki są przyjazne dla środowiska i przystępne cenowo zachowując przy tym swoją wydajność. Niektóre modele Hondy (np. Honda Accord) posiadają również system ECO Assist, który kontroluje wydajne zużycie paliwa. 

honda samochód

Serwisowanie, naprawa i części Honda OEM

Wszystkie części i podzespoły samochodów Honda mają za zadanie tworzyć niezawodną całość i stanowić gwarancję niezawodności. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze części zużywają się lub ulegają zniszczeniom. Z tego względu naprawa i serwisowanie pojazdu jest niezbędne, aby nasze podróże były zawsze bezpieczne. Części, które są najczęściej wymieniane to opony, świece zapłonowe, akumulatory, linki sprzęgła czy hamulca. W starych modelach należy również zadbać o wymianę części ulegających korozji i starzeniu, czyli części układu wydechowego, układu chłodzenia silnika i karoserii.

Obsługa serwisowa jest niezbędna, aby nasze auto zachowało swoją niezawodność i perfekcyjne działanie. Serwisowanie to również swego rodzaju inwestycja minimalizująca spadek wartości pojazdu. Warto oddać auto do autoryzowanego serwisu Hondy, gdzie pracownicy specjalizują się w pracy z autami tej marki i skutecznie zabezpieczą pojazd przed utratą wartości, obniżą koszty eksploatacji oraz dobiorą odpowiednie części zamienne. Jeśli jednak kupujemy nowe części zamienne, warto przeszukać sklepy internetowe. Ofertę godną polecenia posiadaczom aut marki Honda przygotował specjalistyczny sklep Jdmshop.eu oferujący oryginalne części Honda OEM oraz markowe zamienniki do samochodów tej japońskiej marki. Przy zakupie części zamiennych warto podać wszystkie dane dotyczące posiadanego modelu, dzięki czemu unikniemy ryzyka, że dana część nie będzie pasowała do naszego auta. Części Honda OEM na ogół nie są trudno dostępne – wszystko z powodzeniem można znaleźć w sklepach i na aukcjach internetowych.