carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Honda CR-V
Samochody

Honda CR-V III – kupić czy nie?

Trzecia generacja Hondy CR-V III była produkowana w latach 2006-2011 w paru wersjach wyposażeniowych. W 2009 r. zmodernizowano jej wygląd. Dziś nie brakuje chętnych na używane egzemplarze, niemniej wielu kierowców zadaje sobie pytanie: czy gra jest warta świeczki?

Honda CR-V III – wygodne i dobrze wykończone wnętrze

Honda CR-V trzeciej generacji to samochód zdecydowanie zasługujący na uwagę. Pomimo że segment SUV-ów w ostatnich latach bardzo się rozwinął, pojazd ten wciąż cieszy się niezwykle mocną pozycją na rynku. W porównaniu z drugą generacją „trójka” wyróżnia się znacznie ładniej wykończonym wnętrzem – wykorzystano do tego estetyczne, wysokiej jakości materiały. Zadbano również o jego wyciszenie, dzięki czemu nawet długa podróż nie jest uciążliwa. Fotele kierowcy i pasażerów są wygodne i dobrze wyprofilowane, jest też całkiem sporo miejsca na nogi. W środku auta nie zabrakło ponadto funkcjonalnych schowków.

Honda CR-V III – mocne silniki

Mocne jednostki napędowe są niewątpliwym atutem Hondy CR-V III. Zarówno klienci salonu Honda Plaza, jak i mechanicy, mają o nich wyjątkowo pozytywne zdanie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby bezwzględnie przestrzegać terminów przeglądów okresowych. Na polskim rynku dostępne są głównie egzemplarze z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 150 KM oraz z dwoma silnikami diesla. Czasami spotykane są także wersje z silnikiem benzynowym 2.4, które były produkowane z myślą o rynkach amerykańskim oraz ukraińskim.

Honda CR-V III – komfort jazdy

Honda CR-V III odznacza się satysfakcjonującymi właściwościami jezdnymi. Jej zawieszenie i napęd świetnie radzą sobie na polskich drogach. Pojazd znakomicie sprawuje się na trudnych nawierzchniach. W przypadku samochodów z oryginalnymi częściami o ich wymianie można myśleć dopiero po 150 tys. km – są bardzo odporne na uszkodzenia. Dodatkowo jeśli komuś trafił się bezwypadkowy egzemplarz, to nie będzie miał kłopotów z korozją nadwozia. Jak więc doskonale widać, argumentów przemawiających za nabyciem używanej Hondy CRV III jest całkiem sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *