carlift.pl

Portal Motoryzacyjny

Motoryzacja

Na czym polega odpowiednia pielęgnacja skóry w samochodzie?

Tapicerka skórzana w samochodzie oznacza, że pojazd jest luksusowy. Posiadanie takiego samochodu jest marzeniem wielu kierowców, jednak wraz z posiadaniem go trzeba zapoznać się, również, ze sposobami czyszczenia i konserwacji skóry.

Dlaczego tapicerkę ze skóry trzeba czyścić?

Dopiero dobrze czyszczona i odpowiednio konserwowana tapicerka ze skóry ma bardzo dobry wygląd. Laik zapyta – dlaczego skórę trzeba czyścić? Otóż pamiętać należy, że ma ona porowatą strukturę i wszelki brud, kurz i innego rodzaju zanieczyszczenia bardzo łatwo osiadają w tych miejscach. Dodatkowo skóra, z której zrobiona jest samochodowa tapicerka, narażona jest na promienie UV. Wypłowiała skóra na pewno nie ma jak najlepszego wyglądu.
Skóra również bardzo się wysusza i dlatego co jakiś czas dobrze jest ją nawilżyć, podobnie jak skórę ludzką.

Jakich użyć preparatów do czyszczenia tapicerki samochodowej?

Odpowiednia pielęgnacja skóry w samochodzie powinna odbywać się przy pomocy danych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry naturalnej. Wykorzystywanie tanich preparatów chemicznych może nie dać odpowiedniego rezultatu, dlatego też w tym przypadku dobrze jest wybierać środki renomowanych producentów. Cena ich nie jest może zbyt niska, ale skóry nie czyści się co dziennie a co jakiś czas a efekt po kosmetykach drogich będzie najlepszy.

Jak wyczyścić tapicerkę?

Gdy zakupimy już określone kosmetyki, które okażą się być kosmetykami oryginalnymi danej firmy i gdy będziemy już chcieli ich użyć to przedtem powinniśmy porządnie odkurzyć wnętrze samochodu. Odkurzanie powinno głównie odnosić się co do tapicerki. Porządnie trzeba odkurzyć z kurzu wszystkie zakamarki samochodowych foteli i kanap. Następnie dobrze jest sprawdzić działanie preparatu chemicznego na małym skrawku tapicerki, tylko w ten sposób możemy uniknąć całkowitego zniszczenia. Preparaty są pełne chemii i źle dobrany kosmetyk może spowodować nieodwracalne zmiany. Po tych wszystkich czynnościach i po pozytywie wykonanym teście możemy rozpocząć czyszczenie a co za tym idzie pielęgnację tapicerki samochodowej wykonane ze skóry naturalnej.
Kosmetyk wcieramy mocno w skórę, natomiast gdy na tapicerce są jakieś tłuste plamy, należy je wcześniej usunąć myjką parową. Mocne wtarcie ścierką lub gąbką nawilżającego kosmetyku do skóry nada błysku tapicerce i zakonserwuje ją przed zanieczyszczeniami. Kosmetyk doskonale nawilży skórę, która nie będzie pękać z powodu nadmiernego jej wysuszenia.
Aplikacje poszczególnych preparatów różnią się nieco, dlatego zawsze dobrze jest robić ściśle według zalecanej instrukcji.